kr.1.299,00
KRG W-3 Pro Shroud er en fuldlængde barrel shroud til Whiskey-3 PRO, der giver øget greb og mulighed for montering af clip-on night vision eller thermal.
W-3 Pro Shroud er udviklet til at udvide funktionaliteten på dit Whiskey-3 PRO chassis – både ergonomisk og teknisk.
Den fuldlængde konstruktion giver markant mere kontaktflade til støttehånden, hvilket øger kontrol og stabilitet i skydestillingen. Det er især en fordel ved præcisionsskydning, hvor ensartet greb spiller en stor rolle.
Samtidig åbner shrouden op for montering af clip-on enheder foran dit sigte. Det gør den ideel til brug med night vision eller termiske løsninger, hvor korrekt placering og stabil montering er afgørende.
Den er kompatibel med Optics Inlet C-4 Barrel Shroud Rail, hvilket giver yderligere muligheder for opsætning af udstyr.
Konstruktionen i anodiseret aluminium sikrer lav vægt og høj styrke, så du får en robust løsning uden at tilføje unødig belastning til riflen.
Tekniske specifikationer
Type: Barrel shroud
Platform: Whiskey-3 PRO
Materiale: Anodiseret aluminium
Vægt: ca. 128 g
Funktioner
Øger grebsflade for bedre kontrol
Mulighed for montering af clip-on NV/thermal
Kompatibel med C-4 shroud rail
Let og stærk konstruktion
Optimeret til præcisionsskydning

