Agilite Battleshell er en robust, universal telefonholder, designet specielt til taktiske anvendelser. Denne alsidige pouch passer til alle typer smartphones, både med og uden beskyttende cover, og kan monteres direkte på plate carriers, chest rigs eller enhver anden MOLLE-kompatibel platform.
Med en termoformet konstruktion beskytter Battleshell effektivt din telefon mod stød og slag. Telefonen placeres i en højt og vinklet position, så den ikke forstyrrer tilgængeligheden af magasiner, hvilket sikrer uhindret og smidig adgang under operationelle forhold.
Pouchens gennemtænkte design inkluderer en flytbar montering, der forhindrer utilsigtede tryk på telefonens knapper, samt kabeludgangsporte på begge sider, der giver fleksibel mulighed for opladning. Indvendigt findes en praktisk lomme til små dokumenter eller papirer. Battleshell åbnes og lukkes nemt med én hånd og har en Velcro-overflade til påsætning af patches eller identifikationsmærker.
Tekniske Specifikationer:
Kompatibilitet: Alle smartphones med eller uden beskyttende cover
Utrolig professionel og venlig. Jeg har så mange gode ting at skrive om ham at jeg ikke har tid til at skrive det i én kommentar. God valg af varer fra USA som man ikke kan købe andre steder, hverken i Danmark eller Helle Europa. Tak for handlerne. Her er et bælte med 2 pouches fra Spiritus Systems jeg ikke kunne købe andre steder
Jeg har haft en rigtig god oplevelse hos TacDane. Det er ikke bare en webshop, men et sted hvor man mærker, at folkene virkelig forstår taktisk udstyr og selv har praktisk erfaring.
Jeg fik professionel rådgivning og ærlig feedback, som hjalp mig med at vælge den rigtige løsning til mit setup. Servicen var hurtig, seriøs og meget imødekommende – de tog sig tid til at svare på spørgsmål og sikre, at alt passede korrekt.
Meget kompetent team og et stærkt udvalg af kvalitetsudstyr. Kan klart anbefales, hvis man leder efter pålidelig vejledning og godt gear.
vh Dan
God service, chat og hurtig smidig leverance.
Købte en Ranger Point Precision Trigger til min Marlin 1895 BLS, 45/70 - den fungerer utroligt godt; meget lettere aftræk og den mere lige aftrækker godt det enklere at repetere med pegefingeren inde i leveren, dermed hurtige betjening. Kan virkelig anbefale både Tacdane samt produktet👍👍👍